Przejazdy autobusowe transport Przeszkody w transporcie publicznym – przewóz osób niepełnosprawnych

Przeszkody w transporcie publicznym – przewóz osób niepełnosprawnych

przewóz niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki, kule, zła równowaga, ale także ciężki bagaż, wózki, małe dzieci… 30 do 40% użytkowników transportu publicznego ma ograniczoną sprawność ruchową, a 6,6% populacji w Polsce żyje z niepełnosprawnością ruchową. Usunięcie barier fizycznych jest warunkiem wstępnym ich dostępu do sieci transportowej, ale także dużym wyzwaniem dla operatorów sieci transportowych, zwłaszcza gdy infrastruktura jest stara. Dlatego z pomocą przychodzi przewóz osób niepełnosprawnych.

Przewóz osób niepełnosprawnych  – Kraków

Przyjrzyjmy się istniejącym rozwiązaniom i usługom. Zainspiruj się sieciami transportowymi, które robią to dobrze! Tylko nieliczne firmy mogą pozwolić sobie na przewóz osób niepełnosprawnych. Kraków jest jednym z miast, które w tej kwestii radzi sobie bardzo dobrze. 

przewóz niepełnosprawnych

Jakie są fizyczne przeszkody dla niepełnosprawnych napotykane w transporcie?

Wyobraź sobie, że stoisz przed 15-calowym stopniem na wózku inwalidzkim, wydłużając swoją podróż o pół godziny z powodu zepsutej windy, mijając bramki bezpieczeństwa z dużą i ciężką walizką, zjeżdżając 3 piętra z wózkiem i dzieckiem. Zmniejszenie barier fizycznych w transporcie jest prawdziwą potrzebą osób o ograniczonej sprawności ruchowej i niepełnosprawności fizycznej. Oto kilka przykładów barier fizycznych, które można znaleźć w transporcie publicznym:

– nieodpowiednie kroki,

– Znaczne różnice wysokości między kondygnacjami, 

– duże odległości,

Related Post