Przejazdy autobusowe transport Bilety na pociąg- kupować online czy w kasach biletowych?

Bilety na pociąg- kupować online czy w kasach biletowych?

Nie da się ukryć, że podróże pociągiem w naszym kraju cieszą się ogromną popularnością. To właśnie dzięki nim możemy pokonywać ogromne dystanse w dość krótkim czasie i w dość komfortowych warunkach. Nie da się również ukryć tego, że podróże pociągiem zwykle są ponadprzeciętnie przyjemne i dostarczają wielu wrażeń. Wiele osób bowiem jest zdania, że o wiele lepiej jest wybierać pociąg, niż samochód czy samolot.

Nie zapominajmy również o tym, że infrastruktura kolejowa w naszym kraju jest niezwykle dobrze rozwinięta, więc przy pomocy pociągu możemy dostać się w absolutnie każdy zakątek naszego kraju. Warto jednak zauważyć, że bilety na pociąg to również nasz obowiązek. Przejazdy bowiem nie są darmowe, a mandaty za brak posiadania ważnego biletu, mogą skutecznie zniechęcić nas do dalszych podróży. Wobec tego gdzie lepiej jest kupić bilety pkp- w kasie biletowej na dworcu czy może w aplikacji online?

Bilety na pociąg kupowane w aplikacji online

Nie ukrywajmy, że w obecnych czasach praktycznie wszystko możemy załatwić za pośrednictwem Internetu. Płacimy w sieci nasze rachunki czy robimy zakupy. Nie powinno więc nas dziwić to, że bilety pkp również możemy kupić przez Internet i posiadać je w wersji elektronicznej na naszych smartfonach lub innych urządzeniach mobilnych. Jakie są niekwestionowane zalety tego rozwiązania? Otóż w tym momencie trzeba przede wszystkim wskazać na szybkość. Zakup biletu w aplikacji online zajmie nam nie więcej niż około kilku minut. Dodatkowo nie będziemy musieli już stać w kolejce przy kasie biletowej na dworcu, która często może być niezwykle długa. Kolejną, niezwykle istotną zaletą tego rozwiązania jest sam fakt, że bilet ten będziemy mieć zawsze przy sobie i zawsze pod ręką. Podczas kontroli biletowej w pociągu nie będziemy musieli już w panice przeszukiwać kieszeni czy torebki w poszukiwaniu niewielkiego papierku, który jest naszym biletem. Wystarczy bowiem, że pokażemy konduktorowi elektroniczny bilet na smartfonie. Biorąc pod uwagę wspomniane już zalety, nie powinno nikogo dziwić to, że coraz więcej osób właśnie decyduje się na zakup biletu pkp w aplikacji online. Jest to bowiem o wiele wygodniejsze i o wiele szybsze.

Czy kupowanie biletu pkp w kasie biletowe jeszcze ma sens?

Mimo tak gwałtownego rozwoju cyfryzacji i postępu, na dworcach kolejowych w dalszym ciągu prężnie działają kasy biletowe i w dalszym ciągu ustawiają się do nich dość długie kolejki. Bilety pkp dalej można bowiem nabyć w najbardziej tradycyjny sposób, czyli płacąc w kasie i w zamian otrzymując papierowy bilecik. Jednak można się zastanawiać, czy w dobie kiedy bilety na pociąg są dostępne w formie elektronicznej, kupowanie ich w kasa biletowych ma jeszcze sens? Otóż oczywiście, że ma. Pamiętajmy bowiem, że nie każdy posiada smartfon z dostępem do sieci. Osoby starsze nie są tak dobrze zaznajomione z istnieniem nowych technologii i możliwości. Wobec tego kupno biletu w kasie biletowej i w sposób jak najbardziej tradycyjny, dalej jest potrzebny i dalej jest wykorzystywany.

Related Post